Drodzy Pacjenci, rozpoczął się remont ul. Kościuszki. W związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży. Za utrudnienia przepraszamy.

Search
Close this search box.

Nadmierna potliwość jest następstwem nadaktywności gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Są one zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale szczególnie wiele gruczołów znajduje się na wewnętrznej stronie dłoni, na stopach i pod pachami. Problem ten dotyczy około 5 % populacji.

Skutecznym sposobem leczenia nadmiernej potliwości jest preparat BOTOX, czyli oczyszczone białko toksyny botulinowej typu A. Jest to lek podawany iniekcyjnie do skóry. Jego zadaniem jest blokada nerwów, zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego, a tym samym zaprzestanie wydzielania prze nie potu.

Pierwsze rezultaty widoczne są w ciągu 7 dni od podania toksyny. Efekty zabiegu utrzymują się przez 7 -8 miesięcy, po czym stopniowo, wytwarzane są nowe połączenia nerwowe odpowiedzialne za pobudzanie do pracy gruczołów potowych. Zabieg można powtórzyć po wygaśnięciu efektów poprzedniego. Wydzielanie potu będzie się stopniowo zwiększać, aż osiągnie poziom sprzed rozpoczęcia terapii.

Botox, czyli toksyna botulinowa typu A to najskuteczniejszy sposób w walce z nadmierną potliwością.

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: