Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Owłosienie pojawiające się na całym ciele to dla wielu kobiet dosyć duży problem, jednak używanie maszynek do golenia, wosków, czy też specjalnych kremów nie przynosi zbyt dobrych efektów. Włoski bardzo szybko odrastają, a skóra staje się podrażniona i zaczerwieniona. Jedynym skutecznym zabiegiem jest depilacja laserowa, przy pomocy której można raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Czy depilacja laserowa boli? Jak należy przygotować się do zabiegu i w jaki sposób jest on przeprowadzany?

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Odczucia bólowe podczas zabiegu depilacji laserowej uzależnione są przede wszystkim od koncentracji melaniny w naskórku, ponieważ energia świetlna absorbowana jest przez pigment znajdujący się w skórze. Im włos ciemniejszy i grubszy a skóra jaśniejsza, tym ból odczuwany podczas zabiegu jest silniejszy. W większości przypadków stosowanie znieczulenia nie jest konieczne, ponieważ wspomniany ból określany jest raczej jako ukłucie komara lub szpilką. Większy ból odczuwany jest również w miejscach, gdzie skóra jest nieco cieńsza, czyli np. w okolicy kostek czy też podczas usuwania wąsika. Dyskomfort odczuwany jest jedynie w sytuacji, gdy wiązka lasera trafi na bardzo ciemny i gruby włos, jednak stanowi to bardzo dużą zaletę depilacji laserowej, ponieważ w ten sposób włos wraz z cebulką zostają całkowicie zniszczone.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Tuż przed zabiegiem skóry nie należy smarować żadnymi balsamami oraz kremami, a jeśli jest przesuszona, to na kilka dni przed depilacją laserową należy ją odpowiednio natłuścić. Lekarze zazwyczaj wykonują próbę laserową, aby sprawdzić reakcję skóry i jeśli wszystko jest w porządku, to możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. Niezwykle ważne jest to, aby na dzień przed depilacją laserową zgolić wszystkie włoski. Nie można ich jednak wyrywać, ponieważ w tym przypadku efekty zabiegu nie będą takie jak oczekiwania. Depilacja laserowa to bardzo skuteczny zabieg, jednak przed jego przeprowadzeniem należy kilka tygodni wcześniej odstawić kremy oraz leki zawierające retinol, oraz substancje fotouczulające (zioła takie jak dziurawiec i nagietek).

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przed zabiegiem pacjent powinien wypełnić krótką ankietę, aby lekarz mógł dowiedzieć się wszystkiego na temat zdrowia pacjentki. Następnie wykonywana jest wspomniana wcześniej próba laserowa i jeśli wszystko jest w porządku, to dochodzi do właściwego zabiegu. Podczas depilacji laserowej melanina znajdująca się w mieszku włosowym pochłania światło, dzięki czemu włos wraz z cebulką ulega całkowitemu zniszczeniu. Depilacja laserowa pomaga pozbyć się włosków raz na zawsze, jednak powinna być wykonywana w serii kilku zabiegów. Ma to związek z tym, iż światło lasera działa jedynie na włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, dlatego też co kilka tygodni powinien zostać powtórzony. Zazwyczaj po około 6 zabiegach włoski już nie pojawiają się na skórze, jednak warto raz w roku zdecydować się na tzw. zabieg przypominający.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Kiedy zrobić przeszczep włosów? Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: