Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne zabiegu przeszczepu włosów.

Wypadanie włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Gdy włosy wypadają w niewielkiej ilości, jest to całkowicie naturalne, ale wtedy, gdy jest ich więcej niż zwykle, warto przyjrzeć się problemowi bliżej. Gdy dochodzi już do nadmiernego wypadania, konieczne mogą być specjalistyczne kosmetyki oraz zabiegi. Jednym z nich jest przeszczep włosów. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Dlaczego włosy wypadają?

Notuje się szereg różnych przyczyn nadmiernego wypadania włosów, dlatego przy zauważeniu niepokojących objawów warto przede wszystkim rozpocząć od określenia przyczyny takiego stanu rzeczy.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów:

 • nadmiernie ciasne fryzury, na przykład koki, kucyki
 • częste farbowanie włosów, robienie trwałej ondulacji
 • regularne suszenie włosów suszarką, stosowanie prostownic, lokówek
 • nadmierny stres i przemęczenie
 • zaburzenia hormonalne, w szczególności związane z tarczycą,
 • nadmiarem hormonów męskich, ale również po porodzie, menopauzie
 • niedobory witamin, minerałów i innych związków, między innymi takich jak żelazo, cynk, witaminy z grupy B, biotyna
 • monotonna, mało urozmaicona dieta
 • łysienie plackowate
 • choroby skóry głowy, na przykład grzybica
 • choroby ogólnoustrojowe, na przykład toczeń rumieniowaty
 • stosowanie niektórych leków, na przykład leków cytostatycznych i immunopresyjnych, przeciwzakrzepowych
 • urazy, poparzenia


Wobec tego istnieje szereg różnych przyczyn występowania nadmiernego wypadania włosów. Jeśli trudno jest określić samodzielnie powód takiego stanu, warto także skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania diagnostyczne.

Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Czy od razu konieczny jest przeszczep włosów? Na początku przede wszystkim ważne jest określenie przyczyny wypadania włosów i wdrożenie właściwego postępowania.

W celu zmniejszenia wypadania włosów wykorzystuje się specjalne kosmetyki oraz leki, które mają za zadanie pobudzić cebulki włosowe i aktywować włosy do odrostu, a także zmniejszyć częstotliwość ich wypadania. Niestety, nawet wtedy może okazać się, że efekty nie są zbyt dobre.

Gdy stosowane metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się przeszczep włosów metodą FUE, która z powodzeniem stosowana jest zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

FUE – Follicular Units Extraction to nowoczesny przeszczep włosów polegający na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych z jednoczesnym pozostawieniem niewielkich blizn w okolicy dawczej i przeszczepianiu ich do okolicy biorczej. Wobec tego nie dochodzi wtedy do powstawania widocznych blizn po zabiegu, a rany goją się w zaledwie kilka dni.

Mieszki włosowe pobiera się specjalną metalową sztancą w znieczuleniu miejscowym, dlatego zabieg nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Włosy do przeszczepu można pobierać z różnych miejsc, na przykład z torsu, brody, okolicy łonowej. Podczas jednej sesji można przeszczepić nawet około 3000 mieszków.

Taki przeszczep włosów pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie. Najczęściej pacjent może opuścić gabinet zaraz po zabiegu i natychmiast powrócić do swoich codziennych obowiązków. Gojenie się okolicy dawczej oraz biorczej to zwykle 1-2 tygodnie.

Zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE sprawdza się bardzo dobrze w przypadku łysienia androgenowego, pourazowego, pooparzeniowego, a także przy miejscowych ubytkach.

Przeciwwskazania do przeszczepu metodą FUE to:

 • łysienie plackowate
 • choroby zakaźne skóry głowy
 • cukrzyca
 • nieuregulowane ciśnienie

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu przeszczepu włosów w naszej Klinice Bona Dea.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Kiedy zrobić przeszczep włosów? Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: