Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Likwidacja zmarszczek nie musi oznaczać korzystania z inwazyjnych zabiegów. Spektakularne efekty niesie ze sobą także botox. Jak długo działa?

Zmarszczki mogą być zarówno znakiem upływającego czasu, jak również konsekwencją bogatej mimiki twarzy. Zmarszczki mimiczne, czyli te wynikające z częstego uśmiechu, marszczenia czoła czy palenia papierosów, mogą pojawić się już u młodszych osób. Pozbycie się takich zmarszczek z użyciem ogólnodostępnych kosmetyków nie jest jednak łatwe – najlepsze efekty daje medycyna estetyczna i toksyna botulinowa, czyli botox.

Botox – pogromca zmarszczek mimicznych

Jad kiełbasiany jest kojarzony negatywnie jako silna trucizna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ma ona również szerokie zastosowanie w branży medycznej, w tym także w medycynie estetycznej.

Botox, botoks czy właśnie toksyna botulinowa typu A, czyli właśnie jad kiełbasiany jest neurotoksyną, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum. W dużych dawkach rzeczywiście ma działanie toksyczne, ale w niewielkich terapeutyczne.

Obecnie toksyna botulinowa używana jest w szczególności do likwidacji zmarszczek mimicznych, co wynika z jej zasady działania. Toksyna ta działa bezpośrednio na nerwy, a dokładnie na zakończenia nerwowe w miejscu połączenia ich z mięśniami. Dochodzi wtedy do zblokowania tak zwanej synapsy nerwowo-mięśniowej. Mięsień, do którego wstrzykuje się toksynę botulinową, rozluźnia się, a tym samym dochodzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych.

Warto przy tym wskazać, że botoks ma także szersze zastosowanie w medycynie estetycznej:

  • unoszenie opadających kącików oczu
  • unoszenie opadających powiek
  • leczenie nadmiernej potliwości
  • zmniejszenie migren
  • leczenie bruksizmu – bezwiednego zgrzytania zębami

Efekty po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Sam zabieg wykorzystujący toksynę botulinową przeprowadzany jest najczęściej w ciągu kilkunastu minut. Nie wymaga specjalnej rekonwalescencji, ale konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej, między innymi nie należy korzystać z solarium, sauny, wykonywać masażów i innych zabiegów w miejscu wstrzyknięcia substancji.

Bezpośrednio po zabiegu efekt nie jest jeszcze widoczny. Może pojawić się miejscowe zaczerwienienie, obrzęk, zasinienia, które znikają po paru dniach. Efekty zabiegu, czyli przykładowo wygładzenie zmarszczek, widoczne są po 3-10 dniach od momentu podania toksyny botulinowej. Czas ten jest indywidualny i zależny od wieku pacjenta, stanu jego skóry oraz okolic podania botoksu.

Jak długo działa toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa nie utrzymuje się jednak w skórze na zawsze – po pewnym czasie jest neutralizowana i w związku z tym zabieg należy wykonać ponownie, aby utrzymać wcześniej uzyskane efekty.

W zależności od indywidualnych predyspozycji toksyna botulinowa utrzymuje się w skórze przez około 3-6 miesięcy, ale u niektórych osób czas ten może wynosić nawet 8 miesięcy.

Zaleca się, aby zabieg z użyciem botoksu nie był wykonywany częściej niż raz na 3 miesiące, czyli można prowadzić do regularnie nawet wtedy, gdy efekt nie utrzymuje się na skórze przez długi czas. Warto przy tym zaznaczyć, że kolejne zabiegi wstrzyknięcia botoksu powodują wydłużenie odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami.

Jeśli jednak zabieg nie zostanie wykonany, zmarszczki powrócą do swojego pierwotnego kształtu, a z czasem zaczną się pogłębiać, co jest wynikiem naturalnych procesów

Zapraszamy do Bona Dea w Krakowie na zabieg usuwania zmarszczek z użyciem botoksu.

Dowiedz się więcej o botoksie

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy pierwszy botox?

Kiedy pierwszy botox? Usunięcie zmarszczek nie musi być trudne! Wystarczy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej takich jak…

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy? Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ przy pomocy kremów,…

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Kiedy zrobić przeszczep włosów? Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: