Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Pozbycie się niechcianych włosków już na zawsze? To możliwe!
Wystarczy skorzystać z profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej.

Dostępna również w Klinice Bona Dea profesjonalna depilacja laserowa jest jednym z hitów ostatnich lat. Wyjątkowe efekty, które można dzięki niej uzyskać, stały się postawą jej popularności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn chcących pozbyć się niechcianego owłosienia. Na trwałe efekty można liczyć jednak dopiero po kilku zabiegach laseroterapii.

Depilacja laserowa pozwala na usunięcie włosków z wykorzystaniem wiązki światła lasera, który przenika przez skórę i niszczy znajdujące się w niej mieszki włosowe. Laser działa konkretnie na melaninę, czyli na ciemny pigment. Właśnie dlatego najlepsze efekty depilacji laserowej można uzyskać przy ciemniejszym owłosieniu na jasnej skórze. W konsekwencji włoski przestają odrastać, a skóra staje się jedwabiście gładka na zawsze.

Dzięki depilacji laserowej można usunąć włoski z takich partii ciała jak:

  • pachy
  • nogi
  • klatka piersiowa
  • szyja
  • bikini
  • twarz
  • i innych


Sam zabieg depilacji laserowej jest szybki i nie powoduje uczucia bólu. To również zabieg bezpieczny, który nie powoduje podrażnień oraz uszkodzeń skóry, dlatego może być wykonywany także w delikatnych miejscach.

Warto jednak wskazać, że jeden zabieg nie jest wystarczający dla spektakularnych efektów – depilacja laserowa wymaga nawet kilkukrotnego powtórzenia, aby skóra była pozbawiona większości niechcianych włosków. Podczas pierwszego zabiegu można usunąć około 30-40% wszystkich włosków, natomiast dopiero w kolejnych zabiegach może być to nawet 80-92% owłosienia.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów depilacji laserowej wynika przede wszystkim ze specyfiki wzrostu włosów.

Światło laserowe dokonuje zniszczenia tylko tych włosków, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli widoczne są na powierzchni skóry. Włoski te są w fazie tak zwanego anagenu. Pozostałe okresy wzrostowe włosów to katagen, czyli faza zaniku, a także telogen, czyli faza spoczynku. W fazie katagenu oraz telogenu laser nie działa.

Jako że owłosienie na ciele człowieka nie rośnie stale tylko w jednej fazie, ale fazy te nieustanie się zmieniają, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów pod rząd. To właśnie wtedy można zniszczyć te włoski, które występują wówczas w fazie anagenu.

Zaleca się zatem przeprowadzenie minimum 4 zabiegów depilacji laserowej, które powinno się powtarzać średnio w odstępach od 4 do 12 tygodni. Zdarza się, że konieczny może być jeszcze jeden zabieg, aby uzyskać lepsze rezultaty – jest to wskazane przede wszystkim u osób z włoskami cieńszymi oraz jaśniejszymi, w których nie ma dużej ilości melaniny.

Zatem pierwsza depilacja laserowa nie pozwoli na pozbycie się jeszcze wszystkich niechcianych włosków w danej okolicy. Dopiero po 4-5 zabiegach będzie można uzyskać efekt jedwabiście gładkiej skóry na trwałe. Zdarza się jednak, że pojedyncze włoski mogą odrastać, ponieważ nie doszło do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych. Wtedy zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego raz na rok lub na 2 lata.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: