Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej.
Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży. Za utrudnienia przepraszamy

W dniach 2 i 4 maja b.r. Centrum Bona Dea będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy

Search
Close this search box.

Lifting twarzy pozwala na skuteczne pozbycie się zmarszczek i poprawę jędrności skóry. Jak długo utrzymuje się efekt takiego zabiegu?

Dzisiaj nadal lifting twarzy jest chętnie wybieranym zabiegiem, który pozwala na podniesienie i naciągnięcie zwiotczałej skóry twarzy oraz wygładzenie jej zmarszczek. Do dyspozycji są jednak nie tylko zabiegi inwazyjne chirurgii plastycznej, czyli z użyciem skalpela, ale również te nieinwazyjne, które można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

Zauważalne gołym okiem oznaki starzenia skóry widoczne są najczęściej po 40. roku życia. Zalicza się do nich nie tylko zmarszczki wokół oczu, na czole czy wokół ust, ale również zmniejszenie jędrności twarzy oraz zmianę jej owalu. Dochodzi do opadania policzków, powiek, ust, brwi, więc kontur twarzy jest bardziej zamazany. To właśnie wtedy lifting twarzy jest w stanie przywrócić jej wcześniejszą młodość.

Wskazania do liftingu skóry:

  • zmarszczki i bruzdy na twarzy
  • zamazanie owalu twarzy
  • zmniejszenie napięcia skóry
  • obniżenie elastyczności skóry
  • opadanie fałdów skóry twarzy


Jak wspomniano wcześniej, lifting twarzy może być wykonany jako zabieg inwazyjny, czyli zabieg chirurgii plastycznej, jak również jako zabieg nieinwazyjny, czyli medycyny estetycznej. Efekty zabiegu, w tym także ich trwałość, zależne są od wybranej metody postępowania.

Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Zabieg jest inwazyjny i polega na wykonaniu specjalnych nacięć na skórze i odpowiednim jej naciągnięciu i zszyciu dla uzyskania prawidłowych konturów oraz napięcia.

Efekt zabiegi liftingu jest trwały i nie ma potrzeby, aby był on powtarzany. Jest to jednak zabieg bolesny, który niesie ze sobą szereg groźnych skutków ubocznych, na przykład pojawienie się blizn, porażenie nerwów twarzowych, wypadanie włosów. Zabieg ten również jest dość drogi.

Medycyna estetyczna – lifting twarzy

Aktualnie zabiegi liftingu twarzy nie muszą wiązać się jednak z szeregiem negatywnych skutków ubocznych. W ramach medycyny estetycznej do dyspozycji mamy pełną gamę propozycji, w tym takich jak zabieg konturowania i modelowania twarzy UTIMS A3 (HIFU).

Technologia UTIMS bazuje na wykorzystaniu fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości HIFU (High Intensity Focused Ultrasound – skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu), które powodują podgrzanie skóry i selektywne obkurczenie jej tkanki. W rezultacie dochodzi do wygładzenia skóry, poprawy jej jędrności i napięcia. Dochodzi również do poprawy zagęszczenia skóry przez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Technologia wykorzystywana jest zarówno jako lifting twarzy, jak również przy ujędrnianiu partii ciała.

Bezinwazyjny lifting twarzy UTIMS A3 nie daje jednak trwałych efektów. Zabieg sam w sobie jest jednorazowy i nie jest wymagane jego ponowne przeprowadzenie, ponieważ maksymalne rezultaty widoczne są niemalże od razu, ale aby podtrzymać efekt liftingu, zaleca się przeprowadzanie zabiegu raz na kilka miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji. Lekarz medycyny estetycznej będzie mógł dobrać optymalną częstotliwość zabiegu.

Warto przy tym zaznaczyć, że bezinwazyjny lifting UTIMS A3 może być przeprowadzany przez cały rok, dlatego też można wykonywać go również w okresie letnim. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie czy miejscowa tkliwość i obrzęki, które zanikają w ciągu jednego lub kilku dni.

Bezinwazyjny lifting twarzy UTIMS A3 w Klinice Bona Dea w Krakowie

Do skorzystania z zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy UTIMS A3 (HIFU) zaprasza nasza Klinika Bona Dea.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: