Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Wypadające nadmiernie włosy mogą być poważnym problemem – gdy liczy się skuteczny efekt, warto wybrać przeszczep włosów metodą FUE.

Łysienie, czyli nadmiernie wypadanie włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Często dochodzi do niego wskutek zaburzeń hormonalnych, ale również powodem mogą być choroby autoimmunologiczne, na przykład łysienie plackowate, choroby tarczycy takie jak Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa. W takich przypadkach można stosować kosmetyki czy mezoterapię, ale jeśli liczy się optymalny efekt, warto wybrać przeszczep włosów.

W naszej klinice Bona Dea oferujemy pacjentom przeszczep włosów z wykorzystaniem jednej z najskuteczniejszych metod – metody FUE. Na czym dokładne polega przeszczep metodą FUE i jakie efekty możemy dzięki niemu uzyskać?

Metoda FUE - skuteczna i szybka

FUE to skrót od angielskiego Follicular Unit Extraction, co można przetłumaczyć jako ekstrakcję jednostek mieszkowych. To nowoczesny zabieg będący rozwinięciem starszej metody FUT (Follicular Unit Hair Transplantation), która określana jest także jako STRIP.

Przeszczep włosów metodą FUE to przeszczep autologiczny, czyli dawcą jest także pacjent. To obecnie przeszczep uznawany za najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy. Polega on na miejscowym pobieraniu mieszków włosowych z owłosionej okolicy z wykorzystaniem specjalnego narzędzia – metalowej sztancy. Następnie, w drugim etapie zabiegu, ma miejsce implantacja pobranego materiału w miejsce docelowe.

Metoda FUE często określana jest również metodą mikroprzeszczepów, ponieważ w trakcie zabiegu pobiera się tylko niewielkie ilości materiału. Najczęściej transplantacja następuje z części potylicznej oraz części bocznych, a następnie mieszki włosowe są wszczepiane w zakola i centralną część głowy.

Zalety przeszczepu włosów metodą FUE:

  • bezpieczeństwo – zabieg nie powoduje tak wysokiego ryzyka powikłań i skutków ubocznych jak inne metody przeszczepu włosów
  • szybkość – dzięki metodzie FUE można uzyskać bardzo dobre rezultaty w kilka tygodni i pozbyć się problemu łysienia
  • brak blizn po zabiegu – dużą zaletą zabiegu jest również brak blizn, które mogą pojawiać się w przypadku innych metod przeszczepu
  • długotrwałe efekty – metoda FUE pozwala na poprawę wyglądu fryzury na długi czas
  • możliwość noszenia krótkich włosów – ślady interwencji chirurgicznej nie są widoczne


Zabiegi metodą FUE mają też kilka wad. Przede wszystkim jest to sam czas trwania przeszczepu włosów. Ze względu na fakt, że chirurg musi pobierać tylko pojedyncze mieszki włosowe, sam zabieg trwa kilka, a nawet kilkanaście godzin łącznie. To przekłada się także na jego wyższe koszty niż w przypadku innych metod przeszczepu.

Przebieg zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie musi się do niego szczególnie przygotowywać. Wskazane jest tylko obcięcie włosów krócej w okolicy dawczej na długość około 1-2 milimetrów.

W trakcie zabiegu lekarz pobiera pojedyncze mieszki włosowe, które następnie są kontrolowane i jeśli nadają się do przeszczepu, są następnie wszczepiane w miejsce docelowe w drugiej fazie zabiegu. Po wykonaniu zabiegu nie ma potrzeby stosowania opatrunku – jest on stosowany tylko w uzasadnionych przypadkach przez dobę po zabiegu.

Powrót do codziennej aktywności przez pacjenta jest bardzo szybki. Czas gojenia po przeszczepie włosów metodą FUE trwa zwykle od 1 do 2 tygodni. Początkowo miejsce zabiegowe jest zaczerwienione, ale z czasem zaczerwienienie znika. Przez kilka dni po zabiegu nie należy myć włosów i należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić przeszczepów.

Początkowo przeszczepione włosy mogą wypaść, ale odrastają w przeciągu kilku tygodni. Dzięki temu już po paru tygodniach od przeszczepu włosów pacjent może zauważyć zadowalające rezultaty.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: