Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej.
Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży. Za utrudnienia przepraszamy

W dniach 2 i 4 maja b.r. Centrum Bona Dea będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy

Search
Close this search box.

Z zabiegów depilacji laserowej korzysta obecnie coraz większa liczba kobiet, ponieważ zależy im na tym, aby raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków. Obecnie depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów na nogach, rękach, twarzy oraz z okolicy bikini. Nowoczesne lasery diodowe są niezwykle dokładne, dlatego tez gładką skórą można cieszyć się przez bardzo długi czas. Ile razy trzeba powtarzać depilację laserową? Kiedy należy zrezygnować z zabiegu?

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda, jednak aby całkowicie pozbyć się włosów, konieczne jest odbycie serii kilku zabiegów. To ile zabiegów jest niezbędnych, uzależnione jest przede wszystkim od koloru i grubości włosów, a także koloru skóry. Im włos jest ciemniejszy i grubszy a skóra jaśniejsza, tym mniejsza liczba zabiegów jest potrzebna. Zazwyczaj wykonuje się od 4 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasowych, co jest niezwykle ważne, ponieważ światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu. Obecnie wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosów, dlatego też 3 zabiegi to absolutne minimum. Przy pomocy kolejnych zabiegów można pozbyć się pojedynczych włosów lub tych, które były wcześniej dosyć oporne na działanie lasera.

Kiedy należy zrezygnować z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to bardzo skuteczny zabieg, jednak jego przeprowadzenie nie zawsze jest możliwe. Z zabiegu nie mogą skorzystać przede wszystkim kobiety będące w ciąży oraz te karmiące piersią. Zabieg nie jest również wskazany u pań chorujących na nowotwory, a także tych, które mają włosy w kolorze blond lub rude. Niestety takie włoski mają bardzo małe ilości barwnika, przez co światło lasera nie jest w stanie je wychwycić. Depilacja laserowa nie może być również przeprowadzona w sytuacji, gdy pacjentka stosuje kosmetyki i leki z witaminą A oraz jej pochodnymi, ma opaloną skórę, a także przyjmuje fotouczulające zioła. Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem konieczne jest odstawienie tych produktów, a jeśli chodzi o opaloną skórę, to należy odczekać jakiś czas, aż opalenizna zejdzie. Z tego też względu na zabieg depilacji laserowej najlepiej zdecydować się zimą, ponieważ wtedy skóra nie jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych.

Czy depilacja laserowa umożliwia pozbycie się włosów raz na zawsze?

Każda kobieta przed podjęciem decyzji o depilacji laserowej zastanawia się nad tym, na jak długo wystarcza taki zabieg. W przypadku lasera IPL (laser typowo kosmetyczny) efekty nie są zbyt dobre, ponieważ włoski bardzo szybko odrastają. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o laser diodowy, ponieważ przeprowadzając serię 4-5 zabiegów włosy wraz z mieszkami zostają usunięte w całkowity sposób. W przypadku części kobiet może zdarzyć się tak, iż po kilku latach konieczne będzie powtórzenie zabiegu, jednak nie jest to regułą. Czasem również zdarza się tak, iż pod wpływem silnego stresu lub ciąży włoski mogą niestety odrosnąć, jednak zdarza się to dosyć rzadko.

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: