Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Przeszczep tkanki tłuszczowej to zabieg, który pozwala nie tylko na pozbycie się tłuszczu z problematycznych stref, ale też na poprawę wyglądu innych!

Tkanka tłuszczowa lokuje się głównie w miejscach takich jak brzuch, uda czy pośladki. Najczęściej nadmiaru tłuszczu chcemy się pozbyć, ale warto wskazać, że nie we wszystkich miejscach jest on niepożądany. Zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej u kobiet może spowodować zwiotczenie skóry. Aby uzyskać optymalny efekt, czyli usunąć tkankę tam, gdzie jest ona niepotrzebna, ale przenieść ją tam, gdzie jest ona pożądana, warto wykonać przeszczep tłuszczu, który określany jest także jako lipofilling albo lipolifting.

Z zabiegów tego rodzaju można skorzystać również w naszej klinice Bona Dea w Krakowie – każdemu z naszych pacjentów zapewniamy obsługę na najwyższym poziomie!

Przeszczep tkanki tłuszczowej - dla kogo?

Zabieg taki jak przeszczep tłuszczu polega na liposukcji, czyli na odessaniu tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze, a następnie na przeszczepieniu jej w inne miejsce, na przykład w pośladki, piersi, które pacjentka pragnie powiększyć. Wobec tego lipofilling to zabieg pozwalający na uzyskanie podwójnej korzyści.

Dzięki przeszczepowi tłuszczu możemy uzyskać bardzo dobre efekty. Jest to związane właśnie ze specyfiką samego tłuszczu, który jest dla organizmu naturalny i biozgodny. Ponadto zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste, które mają zdolność do nieokreślonej liczby podziałów, pozwalają na skuteczne odtworzenie i wymodelowanie tkanek tam, gdzie są one potrzebne, na przykład po drastycznej diecie, która spowodowała zwiotczenie skóry.

Sam lipofilling czy lipolifting jest jednocześnie zabiegiem bezpiecznym. Ryzyko skutków ubocznych jest znacząco zredukowane, co powoduje, że jest on lepszym wyborem od inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej.

Kiedy można powtórzyć zabieg?

Zabieg taki jak przeszczep tłuszczu może być wykonany u większości osób, które nie mają do niego przeciwwskazań. Wybierany jest bardzo często przez kobiety, które chcą dzięki niemu wymodelować swoje ciało, ale również decydują się na niego niektórzy mężczyźni.

Z zabiegów lipofillingu korzystają głównie te kobiety, które mają trudności z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowe nawet dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom. Dzięki odessaniu tkanki tłuszczowej można uzyskać efekt niemalże natychmiastowy, a także utrzymujący się na długi czas, co powoduje, że to skuteczne wsparcie także dla każdego chcącego poprawić wygląd swojego ciała i twarzy.

Wskazania do przeszczepu tłuszczu:

 • ubytki tkanki tłuszczowej na ciele i twarzy, na przykład opadające policzki, blizny pourazowe i pooperacyjne
 • poprawa owalu i eliminacja asymetrii twarzy
 • utrata elastyczności skóry
 • bruzdy i zmarszczki
 • eliminacja cieni pod oczami
 • powiększenie i ujędrnienie piersi
 • poprawienie kształtu i powiększenie pośladków oraz łydek


Przeciwwskazania do przeszczepu tłuszczu:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby wątroby i nerek
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew
 • zaburzenia krzepliwości krwi
  przewlekłe infekcje
 • wiek powyżej 45. roku życia
 • niektóre choroby piersi
 • zbyt niski ciężar ciała


Warto jednocześnie zaznaczyć, że przeszczep tłuszczu nie może być zamiennikiem zdrowej diety oraz ruchu. W ciągu jednego zabiegu nie uzyskamy efektu całkowitego wyszczuplenia sylwetki – usuwa się tylko niewielką ilość tkanki tłuszczowej jednocześnie. Aby uzyskać lepsze rezultaty, konieczne jest powtórzenie zabiegu. Pobranie i wszczepienie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może powodować zwapnienia.

Podsumowując, lipofilling to skuteczny i bezinwazyjny zabieg pozwalający na usunięcie tkanki tłuszczowej tam, gdzie nie jest ona potrzebna, a następnie na przeszczepienie jej tam, gdzie chcemy poprawić objętość skóry, na przykład w rejon piersi, pośladków, twarzy.

Dowiedz się więcej o botoksie

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy? Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ przy pomocy kremów,…

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Kiedy zrobić przeszczep włosów? Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: