Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Botoks jest bardzo skuteczny w walce ze zmarszczkami. Jak często powinniśmy wykonywać tego rodzaju zabieg dla optymalnych efektów?

Toksyna botulinowa, czyli botoks albo botox od lat wykorzystywana jest w szeregu zabiegów medycznych – nie tylko medycyny estetycznej, ale również przy leczeniu nadpotliwości, w okulistyce czy neurologii.

W gabinetach medycyny estetyczne botoks najczęściej wykorzystywany jest przy usuwaniu zmarszczek mimicznych, czyli tych, które są efektem ruchu mięśni twarzy. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa jest w stanie zablokować miejscowo przewodnictwo nerwowe. W rezultacie dochodzi do rozluźnienia mięśnia znajdującego się w obrębie nerwów.

Zabiegi bazujące na botoksie są bardzo bezpieczne i ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie, jeśli procedura będzie przeprowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie albo obrzęki, ale znikają one po kilku dniach.

 

Po zabiegu wstrzyknięcia botoksu:

  • zmarszczki ulegają wygładzeniu
  • skóra jest gładsza i wygląda na młodszą
  • wyraz twarzy ulega złagodzeniu
  • zmniejsza się praca gruczołów potowych


Sam zabieg wstrzyknięcia botoksu jest bardzo szybki i nie powoduje bólu – możliwe jest miejscowe znieczulenie specjalnym kremem. Na efekty nie musimy czekać długo, ponieważ widoczne są one już po kilku dniach, gdy praca mięśni ulegnie osłabieniu. Jak długo jednak efekt będzie się utrzymywał i kiedy będziemy mogli powtórzyć zabieg?

Efekt wygładzenia zmarszczek widoczny nawet do 8 miesięcy!

Zabieg polegający na wstrzyknięciu botoksu daje trwałych efektów – z czasem połączenia pomiędzy nerwami odbudowują się, dlatego zmarszczki mimiczne zaczynają być widoczne ponownie. To całkowicie naturalny proces, który ma też swoje zalety – dzięki niemu zabieg jest odwracalny, co nie jest możliwe do osiągnięcia w przypadku zabiegów chirurgicznych.

Najczęściej botox pozostaje w skórze przez okres 6-8 miesięcy. Warto jednak zaznaczyć, że jest to czas bardzo indywidualny, wobec tego u niektórych osób może być to około 4 miesięcy, natomiast u innych nawet 10 miesięcy.

Czas widoczności efektu zależy głównie od indywidualnych predyspozycji osoby. Możemy wpłynąć na niego także przez swój tryb życia, na przykład u osób opalających się, palących papierosów, niedbających o skórę botoks może zniknąć szybciej. Trudno jednak jednoznacznie określić, jak skóra będzie zachowywała się po wykonaniu zabiegu, dlatego dopóki nie zostanie on wykonany, nie będzie można wskazać, jak długo efekt będzie zauważalny.

Kiedy można powtórzyć zabieg?

Dużą zaletą zabiegów medycyny estetycznej polegającej na usuwaniu zmarszczek jest możliwość powtarzania zabiegów. Zatem w sytuacji, gdy pacjentka chce znów wygładzić zmarszczki, może ponownie wykonać botoks albo inny zabieg. Jest on przeprowadzany podobnie jak w przypadku zabiegu wcześniejszego, czyli przez wstrzyknięcie preparatu.

Czas wykonania ponownego zabiegu jest określany indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej. Specjalista po określeniu stanu skóry będzie mógł wskazać, kiedy powinno się przeprowadzić zabieg jeszcze raz dla zachowania optymalnej kondycji skóry.

Możliwe jest powtórzenie zabiegu wcześniej niż po 6-8 miesiącach, jeśli efekt nie jest satysfakcjonujący dla pacjentki. W tym celu konieczne jest zachowanie odstępu przynajmniej 3 miesięcy pomiędzy zabiegami.

Warto przy tym wskazać, że wraz z upływem czasu zmarszczki nawet po użyciu botoksu będą się pogłębiały. Wynika to z naturalnych procesów starzeniowych skóry, dlatego nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać czasu. Dla poprawy efektu można stosować dodatkowe zabiegi, na przykład mezoterapię, która polega na dostarczeniu do skory koktajlu aktywnych składników, czy też masaże, które zwiększają jędrność.

Podsumowując, efekty zabiegu polegającego na wstrzyknięciu botoksu w celu zniwelowania zmarszczek u większości osób utrzymują się od 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie, gdy toksyna botulinowa zostanie wydalona z organizmu, zabieg można wykonać ponownie.

Dowiedz się więcej o botoksie

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy pierwszy botox?

Kiedy pierwszy botox? Usunięcie zmarszczek nie musi być trudne! Wystarczy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej takich jak…

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy? Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ przy pomocy kremów,…

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Kto może wykonać botox?

Botox to jeden z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dostępny w wielu gabinetach.

Kiedy zrobić przeszczep włosów?

Kiedy zrobić przeszczep włosów? Utrata włosów może być poważnym problemem. Aktualnie do dyspozycji są jednak profesjonalne…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: