Drodzy Pacjenci,trwa remont ul. Kościuszki, w związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu pojazdów oraz komunikacji miejskiej. Uprzejmie prosimy o uwzględnienie tego w czasie podróży.

Search
Close this search box.

Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ przy pomocy kremów, nawet tych najdroższych nie można się ich niestety pozbyć. Z pomocą przychodzą jednak zabiegi medycyny estetycznej a w szczególności te, które wykorzystują botoks oraz kwas hialuronowy. Obie te substancje różnią się znacząco między sobą i wybór tego najlepszego preparatu nie jest wcale taki prosty. Aby dokonać tego najlepszego wyboru warto przyjrzeć się zarówno pierwszej, jak i drugiej substancji.

Czym jest botoks?

Botoks zwany również toksyna botulinową lub jadem kiełbasianym to substancja, która wykazuje dosyć silne działanie paraliżujące. Z tego też względu substancja ta wykorzystywana jest przede wszystkim do zatrzymania procesu powstawania zmarszczek mimicznych. Poprzez osłabioną mimikę twarzy zmarszczki przez jakiś czas nie pojawiają się na twarzy, jednak efekt nie jest niestety trwały. Botoks nie jest wypełniaczem, a raczej blokerem a efekty jego użycia utrzymują się na twarzy przez kilka miesięcy.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w organizmie każdej osoby. W odróżnieniu od botoksu pomaga utrzymać wilgotność w głębszych warstwach skóry. Warto przy tym podkreślić fakt, iż kwas hialuronowy to typowy wypełniacz, który gromadząc wodę, pomaga wypełnić zmarszczki, przez co przestają one być widoczne na twarzy. Przy pomocy tej substancji można nie tylko wypełnić istniejące zmarszczki, ale dodatkowo wymodelować usta lub policzki. W przeciwieństwie do botoksu kwas hialuronowy nie pomoże unieść powiek, dlatego też przy jego pomocy nie da się odświeżyć wyglądu twarzy. Z tego też względu nie stosuje się go w okolicach oczu.

Względy bezpieczeństwa

Botoks to bardzo skuteczna substancja, jednak jad kiełbasiany wprowadzony w zbyt dużej ilości pod skórę, zamiast pomóc, może niestety zaszkodzić. Z tego też względu decydując się na jego wstrzyknięcie, należy wybrac dobry gabinet dermatologiczny, aby mieć pewność, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. W przypadku wprowadzenia zbyt dużej ilości botoksu może dojść do unieruchomienia twarzy, przez co będzie ona wyglądała bardzo nienaturalnie. Z kolei kwas hialuronowy to dużo bardziej bezpieczna substancja o ile oczywiście zostanie zaaplikowana w odpowiedni sposób. Prawidłowe wprowadzenie kwasu hialuronowego wymaga bardzo dużych umiejętności, jednak w odróżnieniu od toksyny botulinowej mięśnie twarzy nie ulegają unieruchomieniu. Zarówno jedna, jak i druga metoda nie należą niestety do najtrwalszych i po krótkim czasie konieczne może się okazać ponowne przeprowadzenie zabiegu.

Co wybrać? Botoks, czy może kwas hialuronowy?

Decyzja nie należy do najłatwiejszych, jednak wszystko uzależnione od problemu, jakiego dana osoba chce się pozbyć. Zarówno botoks, jak i kwas hialuronowy pomagają zmniejszyć widoczność zmarszczek, jednak z uwagi na bezpieczeństwo to właśnie kwas hialuronowy jest bezpieczniejszy. Oczywiście o wyborze najlepszego preparatu powinien tak naprawdę zdecydować lekarz, jednak biorąc pod uwagę oczekiwania pacjentki.

Dowiedz się więcej o botoksie

Kiedy pierwszy botox?

Kiedy pierwszy botox? Usunięcie zmarszczek nie musi być trudne! Wystarczy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej takich jak…

Botoks czy kwas hialuronowy?

Botoks czy kwas hialuronowy? Walka ze zmarszczkami nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ przy pomocy kremów,…

Sprawdź także:

Jak przebiega lifting twarzy?

Jak przebiega lifting twarzy? Jednym ze skutecznych zabiegów służących przywróceniu skórze twarzy młodzieńczego wyglądu jest lifting.…

Jak działa liposukcja?

Jak działa liposukcja? Ruch oraz odpowiednia dieta to podstawa. Efekty odchudzania można jednak przyspieszyć dzięki specjalnym…

Wybierz dogodną dla siebie formę kontaktu i umów się na wizytę!

Nasz adres

ul. Wodociągowa 47,
30-205 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 20:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Dołącz do nas na: